Uz kisik, voda je jedan od najvažnijih elementa na zemlji za održavanje života. Za sve što tijelo čini, potrebna mu je voda.
Pokušajte samo na kratko prijeći jezikom po usnoj šupljini. Zamislite kakav bi to bio osjećaj bez sline (vode).
Voda je osnovni sastojak u svim tjelesnim tekućinama, uključujući krvnu zalihu, limfe, slinu, izlučevine iz žlijezda, tekućinu leđne moždine. Voda sačinjava 88% krvi, blizu 98% crijevnih, želučanih sokova, sokova žlijezde gušterače i sline.
Različitosti funkcija vitalnog elementa – vode:
•pomaže probavljanju hrane
•održava ispravnu tjelesnu temperaturu
•daje plućima vlagu koju trebamo za disanje
•služi za oblikovanje i funkcioniranje 100 milijardi tjelesnih stanica.
Kada stanice organizma čeznu za vodom, postaju vrlo žedne, suhe i osjetljivije na napade virusa. Voda održava hranjive tvari našeg tijela u otopini i služi kao prijenosni medij do stanica. Isto tako, ona drži otpadne tvari u otopljenom stanju, te pomaže pri njihovom eliminiranju iz tijela. Taj otpad dolazi iz stanica, crijeva, krvotoka, limfnog sustava, svakog organa, mišića, kosti, i vezivnog tkiva u tijelu.
Voda izgrađuje, regulira, prenosi, čisti i pomaže hraniti svaki pojedini dio tijela.
Ali loša voda - sa anorganskim mineralima, kemijskim i drugim zagađenjima - može onečistiti, začepiti i ovapneniti svaki dio tijela.
U svojoj knjizi "Voda može potkopati vaše zdravlje" dr. Norman W. Walker nabraja što voda i njezine nečistoće čine tijelu.
Za početak, sve što jedete ili pijete odlazi u želudac, a nakon toga u 6 do 7,5 m dugačko tanko crijevo, objašnjava dr. Walker. Od tuda hrana može ići u dva pravca: ona koja se može asimilirati prenosi se u jetru za distribuciju po ostatku organizma, a većina onog što ne može biti iskorišteno odlazi kao otpad u veće, debelo crijevo.
No, dr. Walker dalje navodi "Tekućine prolaze brzo kroz mikroskopski sitne krvne žile u stijenkama tankog crijeva" tako da "štogod tekućina sadržavala u koloidnom obliku odlazi ravno u jetru“. Definirao je koloid kao "svaka supstanca u najfinijem obliku u kojoj su čestice tako sitne da u mjeru od 1 cm stane 20 - 50 milijuna čestica". To uključuje anorganske minerale, od kojih je najčešći kalcij (vapnenac).
Kad ta tekućina dohvati jetru, piše, "ona je potpuno oslobođena i očišćena od svega što je prije bilo njezinim sastavnim dijelom, izuzev kisika i vodika koji zajedno čine molekule vode.
Čistu vodu čine samo kisik i vodik, ništa drugo, i to je jedina vrsta vode koju krv i limfe mogu koristiti za svoj rad... Razni minerali i kemijski elementi koji su bili prisutni u vodi kada je stigla u jetru, odijeljeni su procesom raščlanjivanja ili su pušteni u krvotok ili su spremljeni kao rezervni materijal.
Pretplati se na:
Objavi komentare (Atom)
Nema komentara:
Objavi komentar